Owocowa owsianka z młodym jęczmieniem         

 

Oto przepis na owsiankę z owocami, która od rana stabilizuje nam poziom insuliny oraz jest bogata w substancje odżywcze. To jest też doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które od rana nie są głodne lub też z różnych względów nie mają czasu.

Przy tej owsiance nie trzeba stać i gotować . Wystarczy tylko dobra organizacja w kuchni. Owoce mrożone po powrocie do domu należy podzielić na mniejsze porcje i zamrozić. Wieczorem pojedyncze woreczki z owocami wyciągamy, a rano blendujemy wszystkie owoce na mus.

Czas przygotowywania: 10 minut                                                                  

Wartość odżywcza 1 porcji :  kcal

Składniki:

Płatki owsiane (3-4 łyżki) zalewamy wrzątkiem i ostawiamy na 15 min. Dodajemy 1 łyżkę masła orzechowego lub migdałowego. Nic nie gotujemy!

Owoce:

1 szt. banan

1 szt. pomarańcza deserowa

100 g mrożonego mango

1 łyżeczka młodego jęczmienia w proszku *

* młody jęczmień tzw. super food, który doskonale natlenia organizm. Nazywany jest „zieloną krwią” gdyż oczyszcza organizm z toksyn i wolnych rodników. Jest doskonały na podniesienie poziomu żelaza we krwi, odkwaszenie organizmu oraz pięknie wpływa na włosy, skórę i paznokcie gdyż uzupełnia niedobory mikroskładników.  

Poniżej substancje odżywcze znajdujące się w młodym jęczmieniu.

Zawartość głównych aminokwasów:

alanina, arginina, fenyloalanina, glicyna, histydyna, izoleucyna, kwas asparaginowy, kwas glutaminowy, leucyna, lizyna, metionina, seryna, treonina, tyrozyna, walina

Zawartość głównych witamin :

beta karoten, kwas foliowy, witamina A, witamina B1, witamina B2, witamina B3, witamina B5, witamina B6, witamina C, witamina E, witamina K

Zawartość głównych składników mineralnych :

bor, potas, fosfor, magnez, chrom, krzem, mangan, miedź, sód, srebrny, wapń, cynk, żelazo

Smacznego !!!