Styl wewnętrzny oraz zewnętrzny. Co on mówi o Tobie?     

Jedzenie INTUICYJNE czyli jesz to na co masz ochotę.  

Oba te style bazują na zaspokajaniu na zmianę ośrodka głodu i sytości, który mocno koresponduje z wypełnieniem żołądka czyli przysłowiowego „jedzenia pod korek” lub głodzenia się.

Styl wewnętrzny (wisceralny) bazuje na podejściu, że szkoda czasu i pieniędzy na gotowanie. Posiłek ma być prosty i szybki w przygotowaniu. Jakość posiłku nie ma znaczenia.

Bardzo często jemy wtedy szybko, w biegu, czasami z nudów stojąc w kolejce do kasy sklepowej, nie czując smaku zjadanych potraw.

To co jest charakterystyczne dla tego stylu to podjadanie, jedzenie na zapas. Ważne jest tutaj tylko poczucie sytości. Częstym zachowaniem kobiet w tym stylu jest podjadanie orzeszków, chipsów i innych łakoci podczas oglądanie TV (Netflix), czytania książki lub serfowania po Internecie. Często są to produkty słone, słodkie lub tłuste czyli fast food lub też dania gotowe kupione w sklepie.

Styl  zewnętrzny jego nazwa związana jest łatwym dostępem do jedzenia, czyli  wystarczy wyjść do sklepu na zewnątrz i zrobić zakupy.

W tym stylu jedzenie staje się automatyczne nawet jeśli nie jesteśmy głodne. Na przykład po zjedzeniu konkretnego obiadu w restauracji prosisz jeszcze o deser i zjadasz jego z przyjemnością 😊   

Kobiety reprezentujące ten styl to przysłowiowe „łasuchy”, które ciągle podjadają jak widzą pożywienie.

Przykładowo jesteśmy na wakacjach w hotelu, podczas śniadania na stole znajdują się różnego rodzaju potrawy czyli „bufet szwedzki” . Wtedy do stołu  podchodzimy kilkakrotnie aż się najemy do syta, czasami do bólu brzucha.

Kochane jak myślicie, jaką należy mieć świadomość przy wyżej wymienionych stylach bycia ?