Dla przyszłych Mam

Konsultacje dla kobiet w ciąży

„Zdrowa i szczęśliwa mama to zdrowe i szczęśliwe dziecko”.

Z pewnością wiesz, że stan Twojego odżywiania w czasie ciąży jest jednym z kluczowych czynników determinujących prawidłowy rozwój Twojego dziecka.

Prawidłowe odżywienie w czasie ciąży to gromadzenie rezerw w postaci  białka, tłuszczu, witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i substancji mineralnych w Twoim organizmie, aby ich ilość była na odpowiednim poziomie w okresie laktacji.

Jedzenie regularnych posiłków w ciągu dnia zapewni Tobie i dziecku odpowiednie zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Zapobiegnie odkładaniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a tym samym nie doprowadzi do cukrzycy ciążowej, nadwagi czy też otyłości w ciąży.

Planujesz ciążę lub chcesz się dowiedzieć jak prawidłowo się odżywiać, aby urodzić zdrowe dziecko?

Na podstawie dokładnego wywiadu klinicznego i żywieniowego, analizy wyników badań biochemicznych (laboratoryjnych) przygotuję dla Ciebie indywidulany, odpowiednio zbilansowany plan żywieniowy, który pozwoli Tobie w pełni zadbać o swoje zdrowie oraz przyszłego maleństwa.   

Nauczę Ciebie krok po kroku, jakie wybierać produkty spożywcze oraz jak komponować posiłki tak, abyś czuła się dobrze, nie miała zaparć oraz nudności, czy też pokus na niewłaściwe przekąski.