Dla Chorych

Konsultacje dla osób z chorobami tarczycy

„Zrób dzisiaj coś dla siebie”.

Być może przybyło Tobie kilka kilogramów w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, ale tłumaczysz to tym, że jesteś zajęta i mniej aktywna fizycznie niż kiedyś, lub też winisz za to menopauzę. Może czujesz się zmęczona, ale przypuszczasz, że powodem tego jest nawał pracy. Masz wzdęcia i wpadasz w depresję,  lecz przypisujesz to po prostu pogodzie lub określonej porze miesiąca.

Czy wiesz, że wszystko to może być spowodowane zbyt słabą pracą tarczycy, która nie została odpowiednio zdiagnozowana?

W wielu przypadkach przyjmowanie leków na tarczycę jest konieczne, ale istnieją też inne sposoby leczenia, z których prawdopodobnie nie zdajesz sobie sprawy.

Aby leczyć choroby tarczycy należy zająć się sposobem odżywiania, stylem życia i innymi czynnikami wpływającymi na zdrowie. Oddziaływając na układ odpornościowy, pokarmowy oraz pracę wątroby za pomocą dietoterapii, będziesz leczyła przyczyny swoich problemów z tarczycą a nie tylko objawy.  

Dzięki mojej pomocy dowiesz się, jakie składniki odżywcze pomagają tyroksynie lepiej się wchłaniać (hormon produkowany przez tarczycę) oraz których pokarmów należy jeść więcej, a których najlepiej unikać.